Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Bezpieczne i bezpyłowe usuwanie niebezpiecznych powierzchni, takich jak smoła, kleje, lepiszcze, subit.

+48 515 032 208

01.

Frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest jednym z najefektywniejszych systemów ogrzewania, które zdecydowanie ma szereg zalet. Szczególnie korzystnym rozwiązaniem jest wykonanie w domu lub mieszkaniu frezowanego ogrzewania podłogowego, które nie wiąże się z koniecznością przeprowadzania zaawansowanych prac remontowych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze specyfiką frezowania pod ogrzewanie podłogowe, a także jego zaletami oraz możliwościami zastosowania w praktyce.

 

Czy warto wybrać frezowanie rowków pod ogrzewanie podłogowe?

Wiele osób marzy o pozbyciu się grzejników, jednak myśli o kolejnym remoncie i bałaganie są bardzo zniechęcające. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będzie frezowane ogrzewanie podłogowe. Wykonuje się je już w gotowej wylewce, dlatego frezowanie pod ogrzewanie podłogowe sprawdzi się zarówno w lokalach deweloperskich, jak i obiektach, które były już wcześniej zamieszkałe.

Frezowanie realizowane jest z wykorzystaniem specjalnej maszyny. Dzięki niej w wylewce powstają rowki, w których umieszczane są rury do ogrzewania podłogowego.

Powstałe frezy mają jedynie dwa centymetry, dlatego takie rozwiązanie wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim podczas prac można uniknąć hałaśliwego skuwania posadzki, a tym samym powstawania dużych ilości gruzu, który może być trudny w utylizacji. W tej sytuacji nie ma również konieczności tworzenia nowej wylewki.

Co warto wiedzieć o frezowanym ogrzewaniu podłogowym?

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które bez wątpienia ma szereg zalet. Wiele osób decyduje się na nie, ponieważ jest mniej inwazyjne niż tradycyjne powstawanie ogrzewania podłogowego, które wiąże się z koniecznością wykonywania dość zaawansowanych prac remontowych. Przede wszystkim wśród głównych zalet frezowanego ogrzewania podłogowego można wskazać brak dodatkowego obciążania stropów.

Taki sposób powstawania ogrzewania podłogowego w żaden sposób nie wpływa na konstrukcję budynku. Nie zmienia także wysokości podłogi, co ma wpływ na ogólną wysokość pomieszczenia.

Frezowanie wykonywane jest na już istniejącej wylewce, dzięki czemu możliwe jest znaczące ograniczenie prac remontowych realizowanych we wnętrzu budynku.

Wiąże się to także z możliwością poniesienia mniejszych kosztów całego procesu. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż zastosowanie we wnętrzach frezowanego ogrzewania podłogowego wiąże się ze sporymi oszczędnościami podczas ogrzewania. Dodatkowo ogrzewanie podłogowe zastosowane w domach i mieszkaniach może w pozytywny sposób wpłynąć na podwyższenie ich wartości.

Ma to szczególnie duże znaczenie podczas planowania sprzedaży swojej nieruchomości. Frezowanie może być wykonane w całym obiekcie mieszkalnym lub jego poszczególnych pomieszczeniach. Z powodzeniem można zintegrować ten system z ogrzewaniem, które już znajduje się w obiekcie mieszkalnym.

 

Jakie są oszczędności wynikające z frezowania?

Z frezowania może wyniknąć szereg oszczędności, które oczywiście są korzystne dla domowego budżetu. Przede wszystkim poprzez zdecydowanie się na ten typ ogrzewania podłogowego oszczędza się sporą ilość czasu, ponieważ montaż tego typu ogrzewania trwa znacznie krócej niż tradycyjnego ogrzewania podłogowego. Cały proces zajmuje maksymalnie kilka dni roboczych. Podczas montażu frezowanego ogrzewania podłogowego nie należy martwić się powstaniem bałaganu, ponieważ w całym procesie praktycznie nie jest wytwarzany pył.

Natomiast do samej frezarki podpinany jest odkurzacz, który zbiera powstający pył na bieżąco, co zapobiega jego osiadaniu na powierzchniach. Oszczędności podczas stosowania tej metody wynikają również ze specyfiki ogrzewania domu lub mieszkania. Rury znajdujące się tuż pod podłogą grzeją efektywniej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego ogrzewania.

Bezpośrednio po montażu frezowanego ogrzewania podłogowego można realizować dalsze etapy remontu, ponieważ nie trzeba czekać na schnięcie wylewki. Ogrzewanie jest sterowane bezprzewodowo, dlatego można sprawować nad nim skuteczną kontrolę. Cały proces przebiega sprawniej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego ogrzewania.

 

Gdzie można zrobić ?

Wiele osób zastanawia się, gdzie można zrobić frezowanie pod ogrzewaniem podłogowym. Takie rozwiązanie ma bardzo szerokie możliwości zastosowania i doskonale sprawdzi się w 99% pomieszczeń użytkowych.

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe może być wykorzystywane we wszystkich miejscach, w których wcześniej została zrobiona wylewka. Montaż frezowanego ogrzewania podłogowego nie wymaga wykonywania żadnych dodatkowych czynności budowlanych, co wiąże się z możliwością ograniczenia remontu, który w wielu przypadkach jest problematyczny dla klienta. Podczas montażu tego typu ogrzewania nie trzeba ani skuwać podłogi, ani też podnosić jej poziomu.

Nie trzeba również czekać na wyschnięcie wylewki, co jest konieczne przy jej całkowym skuciu oraz wylaniu na nowo.Cały proces umożliwia osiągnięcie sporych oszczędności, zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Korzyści z tego rozwiązania są szczególnie widoczne, jeśli porównuje się je do systemów tradycyjnych. Frezowane  jest bardzo wygodne i w zdecydowany sposób zwiększa codzienny komfort rodziny.

Dodatkowo można je uznać za bardzo uniwersalne, ponieważ sprawdzi się zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Można z niego korzystać w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Frezowane z najdzie także zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej oraz lokalach usługowych.

 

Nowe budynki i starsze budownictwo

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe może być wykonywane zarówno w nowych budynkach, jak i starszym budownictwie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w 99% nowych budynków, ponieważ można je stosować z szeroką gamą różnych systemów. Wśród nich można wskazać zarówno korzystanie z ogrzewania miejskiego, jak i kotłów gazowych oraz pomp ciepła.

Uniwersalność jest jedną z głównych zalet frezowanego ogrzewania podłogowego, dlatego w obecnych czasach tak wielu klientów decyduje się na jego wykonanie. Najczęściej frezowane ogrzewanie podłogowe wykonywane jest bezpośrednio po odebraniu mieszkania lub domu od dewelopera, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby było ono realizowane również na późniejszych etapach.

Frezowane ogrzewanie podłogowe można zrobić także w starym budownictwie, a nawet kamienicach, jeśli ma się takie preferencje. Dlatego poleca się je wszystkim osobom, które mają w planach renowację lub modernizację mieszkania w kamienicy lub starym budownictwie. Wykonanie frezowanego ogrzewania podłogowego możliwe jest pod pewnymi warunkach aż w 80% przypadków.

 

Jakie warunki należy spełnić?

Wiele osób zastanawia się również, jakie warunki należy spełnić, aby mieć możliwość zamontowania w domu lub mieszkaniu frezowanego ogrzewania podłogowego.

Podczas realizacji prac montażowych niezbędne jest uzyskanie określonych efektów. Dlatego w całym procesie konieczne staje się spełnienie pewnych warunków technicznych, które są niezbędne do powodzenia montażu. Przede wszystkim frezowanie może być wykonane w przypadku posiadania konkretnych rodzajów wylewki. Wylewka może być stworzona między innymi z jastrychu cementowego (np. z miksokreta) lub anhydrytowego. Natomiast nie zaleca się wykonywania frezowania w betonie. W przypadku braku wiedzy na temat rodzaju posiadanej wylewki zalecane jest umówienie się na próbne frezowanie. Dzięki jego analizie możliwe będzie dokonanie oceny efektywności całego procesu. Grubość jastrychu w pomieszczeniach, w których planowane jest zrobienie frezowania, musi wynosić minimum czterdzieści milimetrów.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt konieczności występowania izolacji pod wylewką. Najlepiej, jeśli będzie to styropian o grubości co najmniej pięciu centymetrów. Dodatkowo wylewka, którą planuje się frezować, powinna mieć w swoim obwodzie taśmę brzegową dylatacyjną, której szerokość będzie wynosiła co najmniej pięć milimetrów. Spełnienie wskazanych wymagań jest niezbędne do wykonania frezowania pod ogrzewaniem podłogowym.

 

Frezowanie w praktyce

Frezowanie  to zadanie, które powinno być wykonywane przez profesjonalistów, dlatego warto je powierzyć wyspecjalizowanej firmie, która się zajmuje tego typu pracami.

Warto zadbać o to, aby podczas prac były wykorzystywane solidne materiały, ponieważ zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz produktów o wysokich parametrach jakościowych stanowi gwarancję trwałości.

Wykorzystywane rozwiązania powinny być ściśle dostosowane do specyfiki wnętrza, w którym ma powstać frezowanie. Podczas omawiania szczegółów dotyczących realizacji prac warto zadbać o dokładne ustalenia, a także stworzenie koncepcji wykonawczej. Dzięki indywidualnie dostosowanym rozwiązaniom możliwe jest zapewnienie użytkownikom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas korzystania z systemu.

Warto znaleźć wykonawcę, który oferuje gwarancję na wykonywane przez siebie prace, ponieważ dzięki temu można mieć pewność ich sprawności na lata.

Frezowanie najlepiej wykonać od razu po odbiorze domu lub mieszkania od dewelopera, dzięki czemu znacząco usprawni się proces wykończenia obiektu mieszkalnego. Frezowane ogrzewanie podłogowe jest unikatową technologią, która łączy w sobie nowoczesność oraz doświadczenie.

Bezpośrednio po wykonaniu ogrzewania podłogowego tą metodą można zdecydować się na położenie wybranej przez siebie okładziny podłogowej.

 

Frezowanie  krok po kroku

Montaż ogrzewania podłogowego z frezowaniem powinien być realizowany w pełni kompleksowo. W małych pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza dwudziestu pięciu metrów kwadratowych, cały proces nie powinien zająć więcej niż jeden dzień. Natomiast w przypadku pomieszczeń o powierzchni od pięćdziesięciu do dwustu metrów kwadratowych montaż frezowanego ogrzewania podłogowego może potrwać maksymalnie kilka dni roboczych. Montaż frezowanego ogrzewania podłogowego można zamknąć w pięciu krokach. Wśród nich wymienia się następujące:

– Krok 1, podczas którego frezowane są w wylewce kanały na rury ogrzewania. Wycinanie kanałów odbywa się w odniesieniu do wcześniej zaplanowanej koncepcji ogrzewania podłogowego w danym pomieszczeniu.

– Krok 2, który obejmuje układanie rur we wcześniej stworzonych frezarką kanałach.

– Krok 3, podczas którego kanały wykonane w posadzce pokrywane są specjalnym wysokoelastycznym klejem.

– Krok 4, który obejmuje podłączenie rur ogrzewania podłogowego do specjalnego rozdzielacza, a sam rozdzielacz do posiadanego źródła ciepła.

– Krok 5, który polega na wykonaniu odpowietrzenia, a także niezbędnego testu szczelności całej instalacji.

 

Koszty 

Kolejną kwestią, nad którą mogą zastanawiać się osoby planujące montaż frezowanego ogrzewania podłogowego, są koszty takiego rozwiązania. Na pewno koszty frezowania pod ogrzewanie podłogowe są niższe niż w przypadku montażu tradycyjnego systemu ogrzewania podłogowego.

Spore oszczędności można uzyskać już na samym montażu całego systemu. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest nawet trzydzieści procent tańsze niż skuwanie posadzki w modelu tradycyjnym oraz wylewanie jej na nowo, co wiąże się z koniecznością wykonania niezbędnych prac remontowych.

Podczas tradycyjnego montażu ogrzewania podłogowego mogą ulec również uszkodzeniu poszczególne elementy, takie jak na przykład styropiany oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Schnięcie nowej wylewki może trwać nawet miesiąc. Nie warto tyle czekać i lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie od razu frezowanego ogrzewania podłogowego, które wiąże się z większym komfortem. Po rozpoczęciu ogrzewania domu lub mieszkania frezowanym ogrzewaniem podłogowym znacząco mogą również spaść jego koszty.

W porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami może to być mniejszy koszt nawet o piętnaście procent. Rury znajdujące się bezpośrednio pod podłogą dużo sprawniej oraz efektywniej ogrzewają pomieszczenia, dlatego szybciej można osiągnąć w nich właściwą temperaturę oraz komfort cieplny.

 

Cena frezowania z materiałem

Cena frezowania pod ogrzewanie podłogowe jest trudna do ustalenia, ponieważ składa się na nią kilka istotnych czynników. Wśród nich można wskazać przede wszystkim takie elementy, jak ilość metrów kwadratowych podłogi, ilość kondygnacji w domu lub mieszkaniu, a także lokalizację inwestycji oraz sposób podłączenia do źródeł ciepła i ich specyfika.

Frezowanie powierzchni pięćdziesięciu metrów kwadratowych może wynieść około 3500 złotych netto, co jest liczone bez kosztów materiałów używanych w procesie montażu. Im większa powierzchnia, tym oczywiście koszty wykonania ogrzewania podłogowego z frezowaniem będą wyższe. Podczas planowania takiego rozwiązania w swoim domu lub mieszkaniu warto wystąpić o indywidualną wycenę kosztów, która zależna jest od wielu różnych czynników.

Na pewno uda się ją stworzyć na podstawie przeanalizowania wszystkich niezbędnych elementów, a dzięki jej zaakceptowaniu możliwe będzie przystąpienie do realizacji prac.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button