FAQ

Kontakt

Najczęsciej zadawane pytania

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów borykających się z problemem usunięcia subitu. Jeśli nie ma odpowiedzi na nurtujące Państwa pytanie, prosimy o kontakt

FAQ

Usuwanie subitu

Mimo niezwykłej popularności subitu w latach 50-90, zauważono, że jest to niezwykle szkodliwa substancja, często porównywana do azbestu. Subit jest substancją rakotwórczą i powinna  być jak najszybciej usunięta z każdego domu.

 

Usuwanie subitu, najlepiej powierzyć profesjonalistom. Samodzielne usuwanie powoduje unoszenie pyłków w powietrzu i dostanie się do płuc pracownika, co może powodować znaczne problemy zdrowotne.

Nigdy nie zalecamy wylewania wylewki na istniejącą już warstwę subitu bądź pokrywania go warstwą kleju. 

  • pierwszy powód to że nowa warstwa kleju lub wylewki nie połączy i będzie odchodzić od subitu.
  • Drugi z powodów oo taki że nawet jeżeli położyli byśmy już nową warstwę kleju lub wylewki to i tak zrobi co będzie dalej substancja trująca, która będzie się utleniać i przenikać do pomieszczenia.
  • Trzecim powodem jest skład chemiczny klejów oraz wylewek, który ma jeszcze większy wpływ na utlenianie się subitu

Do usuwania subitu używamy dużych szlifierek planetarnych, które zawsze podłączone są do odkurzaczy. Dzięki temu cały subit trafia bezpośrednio do zbiornika odkurzacza. Przez pierwsze dwa dni może być wyczuwalny charakterystyczny zapach w mieszkaniu.  Najlepiej w tych dniach zostawić delikatnie uchylone okna.

W większości wypadków, na spodzie parkietu pozostaje tyle subitu, że jego usuwanie jest nieopłacalne, a wykorzystanie starych klepek bez oczyszczenia powoduje dalsze narażanie na kontakt z szkodliwą substancją

Większość składów śmieci nie pozwala na przyjmowanie niebezpiecznych substancji, a za nielegalne pozbywanie się subitu grożą kary, dlatego warto skorzystać z naszych usług.

Sprawdź naszą ofertę

Profesjonalne i bezpieczne usuwanie subitu, klejów, lepiszczy i innych szkodliwych substancji.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button